Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+420 / 261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI KONZULTACE -011

Detail novinky

13.06.2012

EDITEL Journal 01/2012 má nový design a ještě více informací

V dnešní hektické době plné změn je naší prioritou poskytovat kvalitní informace, a proto si Vám dovolujeme představit první vydání našeho EDITEL Journalu v novém designu. Svěží a přehlednou formou je zde prezentována široká škála zajímavých článků o elektronické výměně dat (EDI) a činnostech skupiny EDITEL..

Jeden z článků je věnováný úspěšnému zahájení EDI v oblasti rakouského maloobchodu se sportovním zbožím: v tomto odvětví trvalo pouhý jeden rok definování celkem sedmi standardů zpráv pro elektronické procesy od objednávek až po inventurní zprávy. Implementace je nyní v plném proudu. Nezahálelo se ani v hotelnicko-gastronomickém průmyslu: významného pokroku bylo dosaženo v EDI iniciativě týkající se zavádění elektronického katalogu zboží a dodacích listů ve společnostech jakými jsou např. Sodexo a Falkensteiner.

Nejen v Rakousku, ale i v ostaních zemích společnosti v různých oborech optimalizují své dodavatelské řetězce. Patří mezi ně například české zastoupení řetězce supermarketů SPAR nebo maďarská pobočka přední ruské ropné společnosti Lukoil, která taktéž úspěšně zavedla elektronickou fakturaci (ebilling) s digitálním podpisem.

Na Slovensku je to Rajo, dceřiná společnost skupiny Meggle, předního uživatele EDI: tato společnost zavedla devět elektronických obchodních procesů s 25 obchodními partnery. V tomto deníku se mimo jiné dozvíte, jak v dlohodobém horizontu efektivně optimalizovat komplexní logistiký scénář, což zrealizovala např. farmaceutická společnost Novartis a její partner přes logistiku Rail Cargo Rakousko.