Používáním této stránky souhlasím s používáním souborů cookies. Pro více informací klikněte zde

Detail novinky

13.06.2012

EDITEL Journal 01/2012 má nový design a ještě více informací

V dnešní hektické době plné změn je naší prioritou poskytovat kvalitní informace, a proto si Vám dovolujeme představit první vydání našeho EDITEL Journalu v novém designu. Svěží a přehlednou formou je zde prezentována široká škála zajímavých článků o elektronické výměně dat (EDI) a činnostech skupiny EDITEL..

Jeden z článků je věnováný úspěšnému zahájení EDI v oblasti rakouského maloobchodu se sportovním zbožím: v tomto odvětví trvalo pouhý jeden rok definování celkem sedmi standardů zpráv pro elektronické procesy od objednávek až po inventurní zprávy. Implementace je nyní v plném proudu. Nezahálelo se ani v hotelnicko-gastronomickém průmyslu: významného pokroku bylo dosaženo v EDI iniciativě týkající se zavádění elektronického katalogu zboží a dodacích listů ve společnostech jakými jsou např. Sodexo a Falkensteiner.

Nejen v Rakousku, ale i v ostaních zemích společnosti v různých oborech optimalizují své dodavatelské řetězce. Patří mezi ně například české zastoupení řetězce supermarketů SPAR nebo maďarská pobočka přední ruské ropné společnosti Lukoil, která taktéž úspěšně zavedla elektronickou fakturaci (ebilling) s digitálním podpisem.

Na Slovensku je to Rajo, dceřiná společnost skupiny Meggle, předního uživatele EDI: tato společnost zavedla devět elektronických obchodních procesů s 25 obchodními partnery. V tomto deníku se mimo jiné dozvíte, jak v dlohodobém horizontu efektivně optimalizovat komplexní logistiký scénář, což zrealizovala např. farmaceutická společnost Novartis a její partner přes logistiku Rail Cargo Rakousko.