Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+420 / 261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI KONZULTACE -011

Detail novinky

18.09.2015

EDI se vyplatí i malým společnostem a živnostníkům

Tisk objednávek, faktur a dodacích listů je v moderní internetové době zbytečný a nákladný přežitek. Elektronicky si dnes vyměňují obchodní dokumenty tisíce firem působících v České republice. Umožňuje jim to léty prověřená technologie EDI, která může znamenat velký přínos i pro malé společnosti a živnostníky.

 

Výměna elektronických obchodních dokumentů (EDI) je stále vnímána spíše jako nástroj pro velké firmy, které si se svými obchodními partnery denně zašlou i tisíce dokladů. V Česku tohoto nástroje využívá velké množství firem, včetně největších obchodních řetězců. EDI je technologie „stará“ již několik desetiletí. První projekty EDI vznikaly už v 60. letech v oblasti automobilového průmyslu. Vývoj tohoto způsobu komunikace jde díky internetu a moderním technologiím dopředu a řešení EDI začínají být dostupná prakticky každému - i živnostníkovi.

 

Pro malé firmy a živnostníky, kteří si se svými klienty či odběrateli nezašlou více jak desítky dokumentů za měsíc je ale plně automatizované řešení finančně nákladné a vyžaduje vlastnictví přizpůsobeného informačního systému. Taková investice se při menším objemu komunikace nevyplatí. Vhodnou volbou pro drobné uživatele je tak webové EDI, které nemá žádné požadavky na vlastní nákladný hardware a obejde se bez výraznějších investic. "Nejsilnějším argumentem je fakt, že díky webovému EDI můžete svým obchodním partnerům nabídnout stejný komfort komunikace jako ostatní větší dodavatelé s implementovaným, plně automatickým EDI systémem," vysvětluje Jan Mrvík ze společnosti EDITEL CZ.

Proč byste měli o zavedení EDI jako drobní podnikatelé uvažovat, si přečtěte zde ProByznys.info