Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+420 / 261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI KONZULTACE -011

Detail novinky

11.12.2018

COOP Centrum

Migrace na SAP

COOP
COOP25

COOP Centrum družstvo je největší ryze českou nákupní centrálou v ČR. Převážná část nákupu zabezpečovaného pro česká a několik moravských spotřebních družstev se soustřeďuje do oblasti potravin a zboží denní spotřeby, kde je realizováno zhruba 500 smluvních vztahů s dodavateli a přijímáno a zároveň vystaveno na členská družstva cca 350 tis. elektronických faktur ročně.

Pro podporu uvedených procesů COOP Centrum družstvo dlouhodobě využívá EDI komunikaci zahrnující výměnu elektronických faktur, objednávek a dodacích listů jak s dodavateli, tak se zapojenými členskými družstvy. Postupem času také vyvstala potřeba rozšíření EDI komunikace s dodavateli obchodovanými mimo centrální nákup. Pokrytí uvedených požadavků na EDI komunikaci zabezpečila implementace IBM Sterling B2B Integratoru společně s propojením na centralizovaný elektronický archiv dokumentů.

Možnosti IBM Sterling Integratoru se také plně osvědčily při nedávném projektu implementace ERP systému SAP. IBM Sterling Integrátor díky své flexibilitě umožnil i bezproblémový přechod z původního informačního systém na nový systém s paralelním připojením obou k EDI komunikaci.

Úloha společnosti EDITEL při implementaci byla skutečně nenahraditelná. EDITEL nám ukázal, že IBM Sterling Integrator je dostatečně výkonný a flexibilní, aby mohl zabezpečit současné připojení původního informačního systému i nově implementovaného systému SAP a zabezpečovat řízenou distribuci zpráv mezi oba systémy. Znalosti EDITELu o procesech, EDI a prostředí COOP Centra společně s podporou IBM Sterling Integrátoru pomohly k úspěšnému "uvedení do života" celého projektu, včetně možnosti porovnat vybrané procesy se stávajícím a novým ERP paralelně v rámci testovací fáze. To umožnilo v rámci celého projektu hladší implementaci EDI ve spojení se systémem SAP.

Petr Dvořák, projektový manažer implementace systému SAP v COOP Centru

Coop

O společnosti

COOP Centrum družstvo je česká nákupní centrála, jejíž členská družstva vystupují pod společnou značkou COOP, a s počtem více jak 1700 prodejen, je největší sítí prodejen potravin v České republice. COOP Centrum bylo založeno v roce 1993 za účelem centralizovaným nákupem pro členská spotřební družstva přispět k ekonomicky výhodné integraci družstevnictví a k upevnění jeho pozice v konkurenci nadnárodních řetězců. Přes 50% našich dodavatelů tvoří regionální výrobci, družstva dávají práci lidem v regionu, a tedy i peníze zůstávají v daném kraji. COOP Centrum je správcem maloobchodních řetězců COOP TUTY, TIP, DISKONT, do nichž spadá více jak 400 prodejen. COOP Centrum zabezpečuje celosystémové, řetězcové a regionální promoční akce. COOP Centrum zprostředkovává EDI komunikaci mezi dodavateli a spotřebními družstvy v oblasti objednávek ORDERS, faktur INVOIC, dodacích listů DESADV a směrem ke spotřebním družstvům také avíz o úhradě REMADV.