Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+420 / 261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI KONZULTACE -011

Detail novinky

11.12.2018

buyIT

Na cestách s EDI

Výrobci v oblasti potravinářského průmyslu, drogistických potřeb i v dalších odvětvích spoléhají při řízení svých obchodních činností vedle elektronické výměny dat (EDI) s plně automatizovaným zpracováním objednávek také na léty ověřenou strategii pravidelného kontaktu s klienty, zejména u menších obchodních partnerů: na osobní kontakt prostřednictvím svých obchodních zástupců.

Tito zaměstnanci klienty pravidelně navštěvují a představují jim nejnovější produkty, domlouvají výši poplatků a samozřejmě také sjednávají objednávky. Jedním s takových případů je i výrobce léčivých přípravků, firma Dr. Schmidgall, která spolupracuje s řadou lékáren, zatímco výrobce koření Kotányi dodává především do restaurací a menších obchodů.

Postup při zpracování objednávky "v terénu" vypadal dříve zhruba následovně: obchodní zástupce osobně převzal u zákazníka objednávku a do systému ji mohl zadat až později – opět manuálně. V praxi to znamenalo, že se zaměstnanec musel vrátit zpátky do kanceláře, aby zajistil, že objednávka bude zpracována ještě týž den. Tento postup s sebou nesl také spoustu papírování. Obecně šlo o časově velmi náročný postup, v němž byla spousta prostoru pro chyby. Naštěstí pro Kotányi a Dr. Schmidgal je to už minulostí. Obě firmy začaly nedávno při jednáních v terénu používat řešení buyIT.

Jde o internetový objednávkový portál, který umožňuje zaměstnancům zadávat objednávky on-line na svém PC nebo tabletu, když jsou ještě u klienta nebo bezprostředně poté. Brigitte Knapp, finanční a controllingová ředitelka ve firmě Dr. Schmidgall GmbH & Co KG, považuje automatizované zpracování objednávek za “uživatelsky velmi přívětivé”. K snadnému přístupu do firemního ERP stačí podle paní Knapp pouze to, aby měli zaměstnanci k dispozici notebook a přístup k internetu.

Martin Lorenz, CIO ve firmě Kotányi GmbH ví o výhodách řešení buyIT, mezi které zdaleka nepatří jen zadávání objednávek, vše: "Máme neustálý přehled o nejnovějším stavu objednávek. Díky tomu mohou naši obchodníci v terénu poskytovat klientům ty nejlepší služby.” Připomeňme ještě, že řešení buyIT nejenže funguje v různých odvětvích, ale je možné ho přizpůsobit každému z klientů na míru, aby vyhovovalo jeho individuálnímu sortimentu zboží, sazbám a cenovým podmínkám.

Výhody, které řešení buyIT přináší při práci v terénu

  • Snadné zadávání objednávek kdykoli a kdekoli
  • Integrace do již existujících EDI procesů
  • Automatizované aktualizace produktových kmenových dat
  • Individualizované vymezení sortimentu zboží, ceníků a slev pro každého klienta
  • Automatizované sledování objednávek
  • Finančně nenáročná alternativa k drahému CRM softwaru

buyIT pro zapojení menších klientů

L'Oréal

Řešení buyIT není jen webovým nástrojem pro obchodní zástupce, je možné je používat jako systém podobný on-line obchodu, kam se mohou klienti přihlásit a objednávat zboží pomocí jednoduchého uživatelského rozhraní, sledovat stav svých objednávek a získat přístup ke svým fakturám. Například kosmetická korporace L'Oréal na toto řešení spoléhá ve svých rakouských kadeřnických salónech, jimž umožňuje objednávat prostředky péče o vlasy on-line, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.


Dr. Schmidgall

O firmě Dr. A. & L. Schmidgall GmbH & Co KG

Rakouská rodinná firma Dr. A. & L. Schmidgall GmbH & Co KG ise sídlem ve Vídni vyrábí a prodává léky, léčivé přípravky, výživové doplňky a kosmetiku.


O firmě KOTÁNYI GmbH

Kotanyi

Kotányi se specializuje na koření a v Rakousku patří k mezi nejúspěšnější rodinné firmy s nejdelší tradicí. Má výrazné obchodní zastoupení v zemích střední, východní i jihovýchodní Evropy a její jméno bylo vždy synonymem vynikajícího koření té nejlepší kvality. Firma Kotányi sídlí ve Wolkersdorfu v regionu Dolní Rakousy a zaměstnává 570 lidí.