Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+420 / 261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI KONZULTACE -011

Detail novinky

04.12.2019

BIL

EDITEL je součástí iniciativy „Blockchain Initiative Logistik“

GS1 Austria se na pozvání auditorské a poradenské firmy EY společně se svou dceřinou společností EDITEL Austria a renomovanými logistickými firmami jako např. DB Schenker, LKW Walter, Bundesvereinigung Logistik Österreich (BVL) a Vídeňskou univerzitou ekonomiky a obchodu účastní iniciativy „Blockchain Initiative Logistik“. Cílem iniciativy je implementace společného pilotního projektu, který má posoudit užitečnost technologie blockchain pro přepravní a logistické odvětví.

Byl definován první případ užití, jehož jádrem je digitalizace přepravních dokumentů. Tyto přepravní dokumenty jsou obvykle papírové a nakládání s nimi a jejich sdílení bývá často nesystematické. V nadcházejících workshopech budou účastníci iniciativy pravidelně sledovat a analyzovat možná řešení digitalizace specifických přepravních dokumentů pomocí blockchainové technologie. Jedním z cílů je zajistit, aby dokumenty byly dostupné a mohl je v kterémkoli okamžiku zpracovat kterýkoli z účastníků procesu.

Očekává se, že toto řešení – specifické pro logistické odvětví – povede k automatizaci cca 75 milionů procesů v rakouských logistických firmách a ročně ušetří dvanáct milionů listů papíru. Gerd Marlovits, generální ředitel společnosti EDITEL Austria GmbH, vysvětluje, proč se EDITEL rozhodl aktivně přispět k této iniciativě: "Ačkoli neočekáváme, že by blockchainová technologie v blízké budoucnosti nahradila EDI procesy, pro nás jako poskytovatele EDI jde o skvělou příležitost k získání důležitých poznatků a využití stávajících synergií.

Chceme tuto zkušenost využít pro naše budoucí řešení.” Generální ředitel společnosti GS1 Austria, Gregor Herzog, si je také jistý, že „tato technologie pro ukládání dat má rušivý potenciál pro logistiku a řízení dodavatelského řetězce. Jakýkoli s ní související vývoj je proto pro GS1 Austria velmi důležitý vzhledem k naší činnosti jako datového centra. Těšíme se na vzájemnou výměnu zkušeností a jsme rádi, že můžeme být součástí tohoto procesu.“

Ve zkratce:

  • Prvním případem užití je digitalizace přepravních dokumentů
  • Součástí iniciativy jsou při jejím spuštění EDITEL Austria, GS1 Austria, DB Schenker, LKW Walter, Bundesvereinigung Logistik Österreich (BVL) a Vídeňská univerzita ekonomiky a obchodu; další partneři budou následovat
  • Snížení nákladů, větší transparentnost, ochrana před falzifikáty a úspora času a zdrojů
  • Po analýze a pilotní fázi v roce 2019 očekává se, že výsledkem projektu bude vytvoření komerční platformy