Sie müssen Cookies in ihrem Browser aktivieren um diese Website/Applikation in vollem Umfang benutzen zu können.
Sie verwenden einen veralteten Browser mit möglichen Sicherheitsschwachstellen und können nicht alle Funktionen dieser Webseite nutzen.
Hier erfahren Sie, wie einfach Sie Ihren Browser aktualisieren können
+420 / 261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI KONZULTACE -011

Detail novinky

12.12.2017

Automotive: Just-in-time s EDI

TPCA dokazuje, jak dodavatelé mohou být zapojováni efektivně a v reálném čase

TPCA

Pro moderní výrobní řetězce v segmentu automotive je typická naprostá přesnost a obrovský časový tlak. Není bez důvodu, že jeden z nejdůležitějších procesů se nazývá JIT (just in time – přesně na čas, což je v automotive sektoru ustálený pojem). Složitá sít mezinárodních dodavatelů vyžaduje koordinaci, aby se všechny součásti mohly dostat v pravý čas na výrobní linky. Elektronická výměna dat (EDI) je v tomto ohledu důležitým pomocníkem. I pro TPCA, jednoho z největších výrobců v oblasti automotive. Tento společný podnik japonské Toyoty a francouzské PSA se sídlem v České republice se rozhodl dát své EDI infrastruktuře tu nejpokročilejší úroveň.

Společnost EDITEL zvítězila ve výběrovém řízení na nového poskytovatele EDI pro automobilku TPCA (Toyota Peugeot Citroën Czech s.r.o) již v roce 2016.

Rozsah služeb, potenciál a profesionální přístup ze strany EDITELu v průběhu celého výběrového řízení společně s 30 lety zkušeností v implementaci EDI projektů, pro nás byly více než přesvědčivé.

Aleš Höfner, generální manager TPCA Kolín

Jedou z prvních výzev při spolupráci s TPCA byla pro EDITEL migrace dat ze starého řešení EDI na službu eXite® společnosti EDITEL. Nedílnou součástí procesu migrace bylo hladké zapojení dodavatelů a spuštění nového webového EDI portálu vytvořeného na míru dodavatelům TPCA. Díky používání tohoto portálu došlo ke snížení nákladů a odstranění zbytečné práce s opravami chyb v datech v průběhu celého produkčního řetězce. Komunikace s dodavateli a obchodními partnery TPCA pomocí služeb EDI (Electronic Data Interchange – elektronické výměny dat), které EDITEL poskytuje, běží hladce a just-in-time (JIT – přesně na čas). K tradičním EDI a logistickým dokumentům, jako jsou např. elektronické dodací listy, se navíc přidala výměna prognóz/ odhadů a dokumentů ohledně vyrovnání závazků/ likvidace závazků (forecasts and settlement documents).

EDI je pro odvětví automotive nezbytnou technologií, která se bude nadále rozvíjet, zejména v oblasti logistiky a řízení zásob. Během úspěšného projektu jsme navíc od společnosti EDITEL získali mnoho informací o PDF fakturách. Naše budoucí plány proto směřují také tímto směrem.

Miloš Bareš, který má projekty TPCA

Ve zkratce

 • Bezproblémová migrace starého řešení EDI na nový systém eXite® společnosti EDITEL
 • Intenzivní komunikace a podpora při zapojování 250 dodavatelů
 • Zvýšení kvality a předání know-how v oblasti péči o zákazníky
 • Implementované formáty zpráv:
  • EDIFACT DELJIT (Just-In-Time odvolávka)
  • EDIFACT DELFOR (Výrobní odvolávka)
  • EDIFACT INVOIC (Faktura)
  • ODETTE DELINS (Výrobní odvolávka)
  • EDIFACT DESADV (Dodací list)
TPCA Logo

O TPCA

Výrobce automobilů TPCA (Toyota Peugeot Citroën Czech s.r.o) se sídlem v českém Kolíně, je společným podnikem japonské Toyota Motor Corporation (TMC) a francouzské PSA Groupe. S celkovým počtem 2400 zaměstnanců a výnosem ročního prodeje 41 miliard Kč je TPCA třetí největší automobilkou v České republice.