+ 420/261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI-KONZULTACE -011

Lean Workshop pro EDITEL

EDITEL je moderní firma, která podporuje nejnovější trendy i v oblasti řízení a rozvoje svých zaměstnanců. Nejen proto se 12 zaměstnanců EDITELu zúčastnilo zážitkového dne připraveného speciálně na míru kouči ze společnosti RainFellows.

Téma: zákazník vnímá firmu jako celek
Cíl Lean Workshopu: zlepšení týmové komunikace, koordinace a prozákaznického přístupu
Důvod: my v EDITELu chceme být ještě většími profesionály nejen ve vztahu k našim klientům, ale i ve vztahu k sobě samotným.

Workshop pod vedením RainFellows proběhl ve dvou fázích. V dopolední části si účastníci během strategické hry prožili zajímavé “aha!” momenty týkající se jak jejich vzájemné spolupráce, tak i skutečných potřeb zákazníka. Odpolední část pak byla zaměřena na reflexi naučených principů přímo na konkrétní situace z prostředí naší firmy. Proč právě forma strategické hry je efektivní a účinná vysvětluje Roman Šmiřák z RainFellows:

Zážitek je vždy silnější než školení a promítání slajdů. V průběhu samotné hry se pomocí jednoduchých kroků dosáhne maximálního zlepšení. Pravidla hry zúčastněné nenásilně dovedou k tomu, aby spolu začali komunikovat a v klidu se domluvili na změnách, jejichž výsledek se poté promítne do úspěchu celého týmu.

Kouč Martin Chmelař dodává: V rámci hry pracujeme s menšími skupinkami. Jsme rádi, pokud jejich složení je různorodé co se týče pracovních pozic a funkcí, které členové týmu ve firmě zastávají. Hra je velmi inspirující a účastníci se jí nechají snadno strhnout a pohltit. Nebývá tedy problém s tím, aby v týmu byl zastoupen management. Nikdo nehraje svou obvyklou pracovní roli, tudíž nemá potřebu se prosazovat. Změny vždy mohou být provedeny jen po dohodě všech hráčů.

Na rozdíl od běžných školení jsou kouči při hře součástí týmu. Hledají řešení společně s klienty. Pomáhají jim uvědomit si, v jaké pracovní oblasti existují rezervy. Jak je možné prostřednictvím drobných kroků docílit markantní změny. Hra je v podstatě simulací pro fungování reálné firmy. Účastníci jsou díky prožitku ze hry schopni následně na svou práci aplikovat stejné metody.

V rámci retrospektivy, tedy zhodnocení aktuální situace z hlediska pozitiv a příležitostí ke změně, si tým pod vedením koučů promítne zkušenosti ze hry do firemní reality. Z mnoha „zeštíhlujících návrhů“ se dle metody postupného zlepšování malými kroky neboli Kaizen vyberou dvě opatření. Ta budou uvedena do praxe. V tomto případě platí heslo: čím dříve, tím lépe. Dopad správně provedených změn by měli v krátkém časovém horizontu pocítit všichni. Koučové doporučují, aby se tým hráčů po určité době znovu sešel a zhodnotil míru dosaženého zlepšení. Samozřejmě i při takovém hodnocení jsou RainFellows připraveni být klientovi nápomocni.

Hra na fiktivní automobilku vyrábějící lego autíčka byla nejen velmi zábavná, ale odnesli jsme si z ní i dva užitečné tipy pro zdokonalení našich vnitrofiremních procesů. V současné době jsou obě zvolená opatření v realizaci a vyhodnocena budou svými garanty během několika týdnů. Koučům z RainFellows děkujeme za jejich přínosné rady a velmi vstřícný a přátelský přístup. Těšíme se na viděnou v dubnu!

www.rainfellows.cz

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.