+ 420/261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI-KONZULTACE -011

Snížení nákladů v TPCA díky webovému EDI portálu

Dodavatelé do TPCA mohou být zapojováni efektivně a v reálném čase

Pro moderní výrobní řetězce v segmentu automotive je typická naprostá přesnost a obrovský časový tlak. Není bez důvodu, že jeden z nejdůležitějších procesů se nazývá JIT (just in time – přesně na čas, což je v automotive sektoru ustálený pojem). Složitá sít mezinárodních dodavatelů vyžaduje koordinaci, aby se všechny součásti mohly dostat v pravý čas na výrobní linky. Elektronická výměna dat (EDI) je v tomto ohledu důležitým pomocníkem. I pro TPCA, jednoho z největších výrobců v oblasti automotive. Tento společný podnik japonské Toyoty a francouzské PSA se sídlem v České republice se rozhodl dát své EDI infrastruktuře tu nejpokročilejší úroveň.

Společnost EDITEL zvítězila ve výběrovém řízení na nového poskytovatele EDI pro automobilku TPCA (Toyota Peugeot Citroën Czech s.r.o) již v roce 2016.

Rozsah služeb, potenciál a profesionální přístup ze strany EDITELu v průběhu celého výběrového řízení společně s 30 lety zkušeností v implementaci EDI projektů, pro nás byly více než přesvědčivé. Aleš Höfner, generální manager TPCA Kolín

Jedou z prvních výzev při spolupráci s TPCA byla pro EDITEL migrace dat ze starého řešení EDI na službu eXite® společnosti EDITEL. Nedílnou součástí procesu migrace bylo hladké zapojení dodavatelů a spuštění nového webového EDI portálu vytvořeného na míru dodavatelům TPCA. Díky používání tohoto portálu došlo ke snížení nákladů a odstranění zbytečné práce s opravami chyb v datech v průběhu celého produkčního řetězce. Komunikace s dodavateli a obchodními partnery TPCA pomocí služeb EDI (Electronic Data Interchange – elektronické výměny dat), které EDITEL poskytuje, běží hladce a just-in-time (JIT – přesně na čas). K tradičním EDI a logistickým dokumentům, jako jsou např. elektronické dodací listy, se navíc přidala výměna prognóz/ odhadů. A zátoveň dokumentů ohledně vyrovnání závazků/ likvidace závazků (forecasts and settlement documents).

EDI je pro odvětví automotive nezbytnou technologií, která se bude nadále rozvíjet, zejména v oblasti logistiky a řízení zásob. Během úspěšného projektu jsme navíc od společnosti EDITEL získali mnoho informací o PDF fakturách. Naše budoucí plány proto směřují také tímto směrem. Miloš Bareš, který má projekty TPCA

Ve zkratce:

 • bezproblémová migrace starého řešení EDI na nový systém eXite® společnosti EDITEL
 • intenzivní komunikace a podpora při zapojování 250 dodavatelů
 • zvýšení kvality a předání know-how v oblasti péči o zákazníky
 • implementované formáty zpráv:
  • EDIFACT DELJIT (Just-In-Time odvolávka)
  • EDIFACT DELFOR (Výrobní odvolávka)
  • EDIFACT INVOIC (Faktura)
  • ODETTE DELINS (Výrobní odvolávka)
  • EDIFACT DESADV (Dodací list)

O společnosti

Výrobce automobilů TPCA (Toyota Peugeot Citroën Czech s.r.o) se sídlem v českém Kolíně, je společným podnikem japonské Toyota Motor Corporation (TMC) a francouzské PSA Groupe. S celkovým počtem 2400 zaměstnanců a výnosem ročního prodeje 41 miliard Kč je TPCA třetí největší automobilkou v České republice.

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.