+ 420/261 009
TECHNICKÁ PODPORA -055
EDI-KONZULTACE -011

EDI se vyplatí i malým společnostem a živnostníkům

Tisk objednávek, faktur a dodacích listů je v moderní internetové době zbytečný a nákladný přežitek. Elektronicky si dnes vyměňují obchodní dokumenty tisíce firem působících v České republice. Umožňuje jim to léty prověřená technologie EDI, která může znamenat velký přínos i pro malé společnosti a živnostníky.

Výměna elektronických obchodních dokumentů (EDI) je stále vnímána spíše jako nástroj pro velké firmy, které si se svými obchodními partnery denně zašlou i tisíce dokladů. V Česku tohoto nástroje využívá velké množství firem, včetně největších obchodních řetězců. EDI je technologie „stará“ již několik desetiletí. První projekty EDI vznikaly už v 60. letech v oblasti automobilového průmyslu. Vývoj tohoto způsobu komunikace jde díky internetu a moderním technologiím dopředu a řešení EDI začínají být dostupná prakticky každému – i živnostníkovi.

Pro malé firmy a živnostníky, kteří si se svými klienty či odběrateli nezašlou více jak desítky dokumentů za měsíc je ale plně automatizované řešení finančně nákladné a vyžaduje vlastnictví přizpůsobeného informačního systému. Taková investice se při menším objemu komunikace nevyplatí. Vhodnou volbou pro drobné uživatele je tak webové EDI, které nemá žádné požadavky na vlastní nákladný hardware a obejde se bez výraznějších investic.

Nejsilnějším argumentem je fakt, že díky webovému EDI můžete svým obchodním partnerům nabídnout stejný komfort komunikace jako ostatní větší dodavatelé s implementovaným, plně automatickým EDI systémem, vysvětluje Jan Mrvík ze společnosti EDITEL CZ.

Proč byste měli o zavedení EDI jako drobní podnikatelé uvažovat, si přečtěte zde ProByznys.info

Aktivujte si prosím soubory cookie v nastavení prohlížeče pro plný rozsah této webové stránky.
"V současné době používáte starší verzi prohlížeče, která způsobuje potencionální chyby zabezpečení a znižuje uživatelský komfort.
learn how to easily update your browser.